header 1000

A+ A A-

Základní popis pískové filtrace

Při provozu chladicích věží by měla být do chladicího okruhu zařazena boční filtrace. Pro kvalitní odfiltrování jemných nerozpustných látek obsažených v chladicí vodě vám nabízíme automatické pískové filtry.

Tlaková písková filtrace:

Filtrovaná voda je čištěna průchodem přes pískové lože. Voda je přivedena do horní části filtrační nádoby a průchodem přes pískové lože je filtrována. Čistá voda je zbytkovým tlakem vracena zpět do cirkulačního okruhu. Pro vyčištění pískového lože dojde k přepnutí vodního proudu a nečistoty jsou vyplaveny pryč z filtrační nádoby ( alternativně je možné praní stlačeným vzduchem ). Po dobu praní pískového lože je filtr mimo provoz a nedochází k filtraci vody.

Více informací

Kontinuální písková filtrace:

Filtrovaná voda je přivedena do spodní části filtru, kde je pomocí kruhového rozdělovače rozvedena do pískového lože. Čistá voda vytéká přepadem v horní části filtrační nádoby zpět do cirkulačního okruhu. Filtrační lože je kontinuálně čištěno spolu s filtrací vody. Uvedeným způsobem nemusí být zařízení odstavováno z důvodu přepnutí do režimu protiproudého praní, tak jak je tomu u tlakové filtrace.

Více informací

Výběr z galerie

Design © eListing.cz 2013 | Všechna práva vyhrazena